One Day UX

fill

One Day UX servisi bir günde kullanılabilirlik testleri yapılarak kullanılabilirliği iyileştirmeye yönelik hızlı çözüm önerileri çıkarılan bir Userspots servisidir.

NEDEN İHTİYAÇ DUYARSIN?
Ürününüzle alakalı kullanıcılarınızın yaşadığı problemleri görmek istiyorsunuz ama beklemeye vaktiniz mi yok? Bu servis ile 1 günde ürününüze kullanıcı deneyimi dokunuşu sağlayabilirsiniz.

Nedir?

1 günde arayüzünüzle ilgili hızlıca fikir sahibi olmak ve hızlı kazanımlar elde etmek için kullanılabilirlik testleri yapılarak, kullanılabilirliği iyileştirmeye yönelik hızlı çözüm önerileri çıkarılan bir Userspots spesiyalidir.

Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Kısa süre içinde ürünün kullanıcılara yaşattığı deneyim gözlemlenir, ürünle alakalı hızlı tasarım önerileri geliştirilir.

Ürün geliştirme sürecinde prototip aşamasında,
Çevik geliştirme yöntemlerinde sprint sonlarında,
Mevcut ürünle alakalı hızlı bir geliştirme sürecine ihtiyaç duyulduğunda,

kullanılır.

Nasıl Yapılıyor?

  1. Userspots çalışanları, müşteri ve son kullanıcılar ile birlikte gerçekleştirilir.
  2. Sabah ve öğle olmak üzere 2 oturumdan oluşur. 1 günde çalışma tamamlanır.
  3. Hedef kitleye uygun 3 kullanıcıya verilecek 3 senaryo ile ürün test edilir ve ekran eş zamanlı müşteri ile paylaşılır.
  4. Sabah, katılımcılar son kullanıcılar ile gerçekleştirilen kullanılabilirlik testlerini izlerken notlar alırlar.
  5. Öğleden sonra, not alınan bulgular test yapılan ekran çıktılarının üzerlerine yazılır. Daha sonra moderatör her bir bulguyu yüksek sesle okurken bütün çalıştay katılımcıları ile bu bulgu için çözüm önerileri hakkında tartışılır.
  6. Tartışılan sorunlarda öncelik sıralaması yapılır.
  7. Çalıştayın sonunda, tüm kabul edilen bulguların ardından "UX Aksiyon Listesi" müşteri ile paylaşılır.
astronot

İpucu

"Gördük-Çözdük-Kazandık" demek istiyorsanız bu servis tam da size göre! Ürününüzün kodlanmış olmasına bile gerek yok, sadece akışları da test edebiliriz.

İpucu

This is some text inside of a div block.

One Day UX

4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.
Keşfedin!
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
Keşfedin!

Bu Servisi Alan Şirketler

Userspots'tan bu servisi almak ister misiniz?
İletişime Geç