Benchmark

fill

Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.

NEDEN İHTİYAÇ DUYARSIN?
Rakiplerin ve benzer sektörlerdeki şirketlerin ne durumda olduğunu takip edemiyor olabilirsiniz. Onların kullanıcı deneyimi konusunda sunduğu farklılıkları ve bunun kullanıcı tarafındaki karşılığını da bilmiyor olabilirsiniz. Benchmark çalışması ile rekabet gücünüzü arttırın.

Nedir?

Mevcut diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir.

Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Rakip firmalar, aynı sektördeki global oyuncular veya farklı sektörlerden örnekler incelenir ve fırsat noktaları tespit edilir.

Tasarım sürecinde ilham almak için;mevcut durumun analizi için,

Pazarın rekabet durumunun anlaşılması gerektiğinde,

Fonksiyon setinin rakiplerle karşılaştırılmasına ihtiyaç duyulduğunda,

kullanılır.

Nasıl Yapılıyor?

  1. Araştırılacak konsept ve fonksiyonlar belirlenir.
  2. Daha önce yapılmış website veya aplikasyonlar incelenir, konsept ve fonksiyona göre seçimler yapılır.
  3. Sunu, rapor veya görselleştirilmiş veri olarak sunulur.
astronot

İpucu

Kullanıcılarınız hangi ürünleri kullandığını ve bu ürünlerin hangi özelliklere sahip olduğunu bilirseniz atacağınız adımlar sağlam olur.

İpucu

This is some text inside of a div block.

Benchmark

19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
Keşfedin!
21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.
Keşfedin!
7
#
Kart Gruplama
Kart Gruplama, hedef kitlenizdeki katılımcıların sınıflandırılmak istenen içerik etiketlerini kendilerine göre anlamlı olan kriterlere göre gruplandırdığı bir araştırma yöntemidir. Bu yöntem, hedef kitlenin etki alanı bilgisinin nasıl yapılandırdığını ortaya çıkarır ve kullanıcıların beklentilerini karşılayan bir bilgi mimarisi oluşturmaya zemin sağlar.
Keşfedin!
12
#
Kullanılabilirlik Testi
Kullanılabilirlik testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Ürününüzün kullanıcı deneyimini iyileştirin.
Keşfedin!

Bu Servisi Alan Şirketler

Userspots'tan bu servisi almak ister misiniz?
İletişime Geç