Derinlemesine Görüşme

fill

Derinlemesine Görüşme, projenin odak konusuyla ilgili (örneğin, kullanım, davranışlar ve alışkanlıklar) birebir ve yüz yüze oturumlarda bu konu hakkında tutum ve davranış toplama amacıyla kullanıcıya sorular sorulan bir araştırma tekniğidir. Bu servisimiz ile müşterilerinizin hikayelerini dinleyin.

NEDEN İHTİYAÇ DUYARSIN?
Hedef kitlenizin bir konu hakkındaki tutum ve davranışlarını anlamıyor olabilirsiniz. Bu servis ile müşterinizin hikayelerini ve yaşadıklarını tasarım sürecine dahil edebilir ve davranışlarını anlamlandırabilirsiniz.

Nedir?

Projenin odak konusuyla ilgili (örneğin; kullanım, davranışlar ve alışkanlıklar) birebir ve yüz yüze oturumlarda bu konu hakkında tutum ve davranış toplama amacıyla kullanıcıya sorular sorulan bir araştırma tekniğidir.

Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Hedef kitlenin tutum, davranış ve alışkanlıkları ile ilgili derinlemesine bilgi toplayıp ürün veya servisle ilgili temel ihtiyaçlarının ve motivasyonlarının anlaşılmasına olanak tanır.

Kullanıcıyı tasarım sürecine dahil edebileceğimiz her aşamada kullanılır. En sık kullanılan araştırma yöntemlerinden biridir.

Nasıl Yapılıyor?

  1. Kanallar ve kullanıcının bu kanallarla olan süreçleri incelenir.
  2. Katılımcı kriterleri belirlenir.
  3. Katılımcılar ayarlanır ve ödül belirlenir.
  4. Detaylı bir soru seti hazırlanır.
  5. Görüşmeler gerçekleştirilir. Kullanıcıların hikayelerinden acı noktaları, davranışları, beklentileri belirlenmeye çalışılır.
  6. Görüşmeler analiz edilir ve projenin formatına göre sunulur.
astronot

İpucu

Kullanıcıların geçmiş deneyim hikayelerine ve davranışlarına odaklanılarak acı noktalara ve fırsatlara ulaşılır.

İpucu

This is some text inside of a div block.

Derinlemesine Görüşme

20
#
Mental Model Diyagramı
Yol haritanızı belirleyin.
Keşfedin!
13
#
Müşteri Yolculuğu Haritaları
Müşteri yolculuğu haritaları; müşterilerin bir ürünü veya servisi kullanırken geçtiği aşamaları adım adım anlatan, parça parça toplanmış hikayeleri, eldeki yüklü veriler ile birleştirerek anlamlı bir şekilde sunulan planlı yolculuklardır. Müşterinizin yolculuğunu tasarlayın.
Keşfedin!

Bu Servisi Alan Şirketler

Userspots'tan bu servisi almak ister misiniz?
İletişime Geç