Direkt Gözlem

fill

Direkt Gözlem bir ürün ya da servis kullanım sürecinin kullanıcılardan habersiz gözlem yapılmasıdır. Kullanıcıların günlük hayatlarında yapılan; onların ihtiyaçlarını ve davranışlarını anlamaya yönelik gözlemlerdir.

NEDEN İHTİYAÇ DUYARSIN?
Müşterinin fiziki bir ortamda yaşadığı deneyime hakim olamayabilirsiniz. Bu servis ile onları, onlar hissetmeden gözlemleyin.

Nedir?

Bir ürün ya da servis kullanım sürecinin kullanıcılardan habersiz gözlem yapılmasıdır. Kullanıcıların günlük hayatlarında yapılan; onların ihtiyaçlarını ve davranışlarını anlamaya yönelik gözlemlerdir.

Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Kullanıcıların fiziksel ve sosyal çevreleri ile etkileşimlerini ve bu çevrelerin ürüne etkisini de anlamaya olanak tanır. Kullanıcıların araştırılacak ürün ya da servisle etkileşimini incelemek ve süreçlerine tanık olmak adına yapılır.

Nasıl Yapılıyor?

Fiziksel bir alan varsa, o alanda çalışan biri veya bir müşteriymiş gibi hareket ederiz. Kullanıcıların haberi olmadan onların ihtiyaç ve davranışlarını gözlemleriz.

astronot

İpucu

Kullanıcı yorumu almadan sadece gözlem yapmak istersek bu yöntemi kullanırız.

İpucu

This is some text inside of a div block.

Direkt Gözlem

13
#
Müşteri Yolculuğu Haritaları
Müşteri yolculuğu haritaları; müşterilerin bir ürünü veya servisi kullanırken geçtiği aşamaları adım adım anlatan, parça parça toplanmış hikayeleri, eldeki yüklü veriler ile birleştirerek anlamlı bir şekilde sunulan planlı yolculuklardır. Müşterinizin yolculuğunu tasarlayın.
Keşfedin!
15
#
Persona
Persona, ürünün hedef kullanıcısının kurgusal, ancak gerçekçi bir açıklamasıdır. Persona, gerçek bir canlı insan yerine bir arketiptir, ancak personalar gerçek insanların özellikleri ile tanımlanmalıdır. Müşterilerinizi daha iyi tanıyın.
Keşfedin!
10
#
Bağlamsal Görüşme
Bağşamsal Görüşme, son kullanıcının kendi ortamında gerçekleştirilen bir konu çerçevesinde kullanıcı davranışları ve tutumları hakkında veri toplamak amacıyla yapılan görüşmelerdir. Bu servisimiz ile müşterinizin hayatına dahil olun.
Keşfedin!

Bu Servisi Alan Şirketler

Userspots'tan bu servisi almak ister misiniz?
İletişime Geç