Kart Gruplama

fill

Kart Gruplama, hedef kitlenizdeki katılımcıların sınıflandırılmak istenen içerik etiketlerini kendilerine göre anlamlı olan kriterlere göre gruplandırdığı bir araştırma yöntemidir. Bu yöntem, hedef kitlenin etki alanı bilgisinin nasıl yapılandırdığını ortaya çıkarır ve kullanıcıların beklentilerini karşılayan bir bilgi mimarisi oluşturmaya zemin sağlar.

NEDEN İHTİYAÇ DUYARSIN?
Kullanıcılarınız bilgiye ulaşmak istediklerinde onlara doğru bir yapı sunduğunuzdan emin olamayabilirsiniz. Bu servis ile bilgi mimarinizi oluşturun, isimlendirme ve gruplama konularını kullanıcılarınız ile çözün.

Nedir?

Hedef kitlenizdeki katılımcıların sınıflandırılmak istenen içerik etiketlerini kendileri için anlamlı olan kriterlere göre gruplandırdığı bir araştırma yöntemidir.
It Depends #11 | Kart Gruplama

Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Kullanıcıların bilgiyi nerede ve hangi isimle aradığını anlamaya yarar.  

Site haritası veya ürün ağacı oluşturulmak istendiğinde,
Mevcut site haritasına yeni eklemeler yapılmak istendiğinde,
Kullanıcıların aklındaki isimlendirmeye ve gruplara ihtiyaç duyulduğunda,

kullanılır.

Nasıl Yapılıyor?

  1. Arayüzde sınıflandırılmak istenen içerik kartlar haline getirilerek listelenir.
  2. Proje kriterlerine göre online veya offline platformlar hazırlanır.
  3. Katılımcılar ayarlanır.
  4. Katılımcılardan içeriği gruplamaları istenir.
  5. Çalışma sonrasında bulgular analiz edilir.
  6. Bulgular sunum veya rapor olarak iletilir.
astronot

İpucu

Hem bireysel hem de grup şeklinde katılımcılarla yüz yüze veya uzaktan uygulanabilir, böylece nicel ya da nitel veri sağlayabilen bir araştırma yöntemidir.

İpucu

This is some text inside of a div block.

Kart Gruplama

3
#
Ağaç Testi
Ağaç Testi, bir sistemde yer alan bilgi ve başlıkların bulunabilirliğini ölçmek için kullanılan bir test yöntemidir. Bulunabilirliği; görsel tasarım ve ek yönlendirmelerden bağımsız ölçebilmek için testler, sistemin kendisinde değil, basitleştirilmiş bir ağaç üzerinde gerçekleştirilir. Kullanıcılarınız aradığı bilgiyi doğru yerde bulsun.
Keşfedin!
4
#
Benchmark
Diğer ürünlerin zayıf ve güçlü yönlerini inceleyerek sektördeki durumun izlemesini yapmak, ürünün mutlaka yanıt vermesi gereken ve zayıf kaldığı alanları öğrenmek, yeni üründe yer alması gereken fonksiyonları belirlemek üzere yapılan incelemelerdir. Dünyanızı genişletin, rakiplerinizin önüne geçin.
Keşfedin!
19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
Keşfedin!

Bu Servisi Alan Şirketler

Userspots'tan bu servisi almak ister misiniz?
İletişime Geç