Prototipleme

fill

Prototipleme, yayına girmemiş bir web sayfasının modellenmesi, nasıl görüneceği ve çalışacağının gösterildiği ön sürümünün oluşturulmasıdır. Prototip üretip zamandan kazanın.

NEDEN İHTİYAÇ DUYARSIN?
Ürün hakkında erken aşamada geri bildirim alamıyor olabilirsiniz. Bunun için ürünün tamamını yapmak gibi büyük bir maliyete katlanmak zorunda kalmak yerine prototipler üretebilirsiniz.

Nedir?

Prototipleme, yayına girmemiş bir web sayfasının modellenmesi, nasıl görüneceği ve çalışacağının gösterildiği bir ön sürümünün oluşturulmasıdır.

Faydaları Nelerdir? Nerelerde Kullanılır?

Tasarım süreci henüz tamamlanmadan, tasarım kararının prototip üzerinden gerçek kullanıcılarla test edilmesini sağlar. Tasarımdaki olası problemlerin öngörülmesine olanak tanıyarak kaçırılan fırsat maliyeti riskini en aza indirir.

Mevcut bir sistemi yeni ve bambaşka bir sistemle değiştirmeden önce kullanıcıların etkileşimini anlamak için,
Geliştirme sürecine başlamadan validasyon gerektiğinde,
Ürünle alakalı farklı konsept fikirlerini karşılaştırmak gerektiğinde,

kullanılır.

Nasıl Yapılıyor?

  1. Araştırma sonuçları analiz edilir.
  2. Fonksiyon listesi çıkarılır.
  3. Sonuçlar doğrultusunda fonksiyonlar tasarıma dönüştürülür.
  4. Tasarımdaki arayüzler yarı çalışır halde birbirlerine linklenir.
  5. Yarı çalışır ürün bir link ile iletilir.
astronot

İpucu

Hataların daha önceden fark edilmesini sağlar ve böylelikle hem zaman hem bütçe kaybını azaltır. Kullanılabilirlik testlerinde kullanılıp, yenilenip, tekrar geliştirilip sürekli iyileştirme sağlanır.

İpucu

This is some text inside of a div block.

Prototipleme

19
#
Wireframe
Wireframe, ürünün düşük kaliteli ve basitleştirilmiş bir taslağıdır. Wireframe, tüm proje düzeninin yapısını oluşturarak daha sonra ayrı parçalar oluşturmayı kolaylaştırır. Bu servis ile tasarım sürecinde zamandan kazanın.
Keşfedin!
21
#
UI Tasarım
UI Tasarım kullanıcının hedeflerine ulaşmasını kolaylaştırıp hızlandıracak şekilde ve hoşa gidecek bir ambiyans yaratma motivasyonuyla tasarlanmasıdır.
Keşfedin!
12
#
Kullanılabilirlik Testi
Kullanılabilirlik testi, ürünlerde bulunan kullanılabilirlik hatalarını bulmak ve düzeltmek için son kullanıcılar ile yapılan bir test yöntemidir. Ürününüzün kullanıcı deneyimini iyileştirin.
Keşfedin!

Bu Servisi Alan Şirketler

Userspots'tan bu servisi almak ister misiniz?
İletişime Geç